לנצח את הסטטיסטיקה: 6 טיפים לפתיחת עסק חדש -שמרוויח.

זהו. החלטת! החלום שלך הולך להפוך לפרנסה שלך. וולקאם לעולמם המופלא של העצמאים, בו הכל אפשרי אבל באותה נשימה גם לא ממש פשוט. כי אם להניח רגע את ההתלהבות והחלומות בצד, הסטטיסטיקה לא משקרת, לפתוח עסק עצמאי רווחי בישראל 2023 זה מאתגר בלשון המעטה.

אז איך מתחילים בימים וגם לא הופכים להיות חלק מהסטטיסטיקה העגומה?
אספנו עבורך 6 טיפים יעילים במיוחד שיעזרו לך להתניע.

בדיקת כדאיות.
לפני שמחליטים שמשקיעים זמן, מאמץ והרבה מאוד כסף בפיתוח העסק החדש, חשוב להשקיע זמן בחקר שוק כדי להיווכח שיש מי שרוצה לקנות את מה שבא לך למכור. כחלק מבדיקת הכדאיות עליך למצוא את המודל העסקי והתמחור הנכון שמתאים כדי למכור את המוצר שלך בשוק היעד, לברר באילו מכשולים העסק שלך יכול להיתקל במהלך הדרך, להעריך את העלויות הקבועות והמשתנות שלך ולוודא שאחוז הרווחיות מהמוצרים מצדיקה את כל האופרציה מסביב.

פיצוח מדויק של קהל היעד
לפתוח עסק במחשבה שהמוצר שלך מתאים לכולם, גם אם על פניו זה נראה כך, זו טעות. כדי שעסק יצליח וירוויח, חשוב להגדיר בדיוק למי המוצרים או השירותים שלנו הכי מתאימים ולהשתמש בפיצוח הזה לאורך הקמת העסק ולאחר מכן גם בשיווקו. הנה 5 שאלות מנחות שיעזרו לך להבין טוב יותר מי קהל היעד האידיאלי עבור העסק שלך:

 • האם המוצר/ שירות שלי יותר מתאים לגילאים מסויימים (לדוגמא: טיפול בפצעי אקנה- שיתאים בדרך כלל לבני נוער)
 • האם יש אזור גיאוגרפי מסוים שהקהל יגיע ממנו ( סביר להניח שקהל היעד למסעדה בנהריה- לא יגיע מירושלים)
 • איזה בעיה העסק שלי פותר ( קיוסק שפתוח 24/7 נותן מענה מיידי להשלמת קניות של מי שגר באזור)
 • מה החתך הסוציו אקונומי שהמוצרים שלי מתאימים לו ( למשל מותגים או מסעדות יוקרה)
 • האם קיים כבר שוק עבור המוצרים שלי או שיש צורך בחינוך שוק ( האם כבר מכירים בצורך של המוצרים שלי וקונים אותו בשוטף, כמו כדורים להקלת כאב ראש, או שעליי לבנות צורך חדש כדי למכור,
  כמו אייפון 1 אי שם בתחילת שנות ה2000)


נוכחות שיווקית קבועה ומתוכננת מראש
יופי, יש לנו מוצרים, יש קהל שאנחנו מאמינים שיקנה מאיתנו, עכשיו רק נשאר להודיע להם שבא לשכונה בחור חדש (או בחורה). שיווק מתוכנן וקבוע, הוא לא פחות ולעיתים אף יותר חשוב מאשר מוצר ושירות מצויינים (כולנו מכירים הרי כמה מותגים בינוניים במקרה הטוב שנמצאים בכל בית).
על מנת לעשות שיווק אפקטיבי, חשוב ראשית להבין היכן קהל היעד הנבחר שלי נמצא אונליין: רשתות חברתיות, גוגל, כתבות ממומנות ואופליין: יצירת שיתופי פעולה ונטוורקינג. לאחר שהגדרת מה מתאים, זה הזמן לבנות תוכנית שיווקית מוגדרת, מסרים שיווקיים ברורים ותקציב שיווק שיאפשר לך להגיע לאוזניים ולעיניים של הקהל המיועד. כדי לוודא שבחלק האונליין התוכנית מיושמת בצורה הנכונה ביותר עבור העסק שלך, חשוב להיעזר בסוכנות שיווק דיגיטלי שמתמחה בתחום העיסוק שלך ויכולה לעזור לך למקסם את החשיפה לקהל היעד בתקציב הנבחר


יעוץ עסקי
בדיוק כמו שסביר להניח שבעת נסיעה בדרך חדשה ולא מוכרת, ידך תישלח היישר אל הוייז שיעזור לנווט בצורה במהירה והבטוחה ביותר אל היעד, כך אין שום סיבה לנסות לנווט בחיים העסקיים החדשים שלך לבד.
כיום יש שלל פתרונות ליווי עסקי עבור בעלי עסק חדשים, החל מארגונים ממשלתיים לקידום יזמות ויעוץ לבעלי עסקים כמו מעוף ועד למגוון גדול של יועצים עסקיים מומחים ומנוסים שישמחו לתת לך שירות ולהוליך אותך בדרך בטוחה יותר אל עבר ההצלחה העסקית המיוחלת.
בשורה התחתונה, בחירת יועץ זה עניין של התאמה וכימיה-הנה 4 פרמטרים לבחירה מדויקת יותר של יועץ עסקי:

 • האם יש לו/לה ניסיון מעשי ורלוונטי בתחום העיסוק שלך
 • האם יש לכם חיבור אישי טוב ואתם מבינים זה את זה בקלות
 • האם חבילת השירות שהמוצעת על ידי היועץ, מביאה אותך לתוצאה העסקית הרצויה
 • האם היועץ בעל יכולת קשב ואמפתיה שמספקת אות

כלים לניהול ותפעול יעיל
אחד המפתחות הבולטים הנוספים להצלחה עסקית מהרגע הראשון הם: סדר וארגון. למזלנו הגדול, יש היום לרשות בעלי עסקים מגוון אדיר של פתרונות ניהול ותפעול ממוחשבים ואפקטיביים של העסק. בעת פתיחת העסק, חשוב למפות אילו מערכות נדרשות לתפעול השוטף של העסק ולמצוא את אלו שתואמות לדרישותיך כבעלים, לעובדים וללקוחות. דוגמא אחת לכלי כזה הוא ניהול קופה רושמת, מערכת שנדרשת בכל עסק על מנת לנהלו בצורה חכמה, החל מניהול מלאי ועד לניהול ההכנסות.

תכנון עסקי ובקרה
לתרבות ה"יהיה בסדר" של עם ישראל, אמנם היה כנראה חלק משמעותי בקפיצה שלך למים העמוקים של עולם העסקים, אך מאותו רגע שקפצת, כבר אין לה מקום ליד שולחן המנהל.
עסק שנשאר רווחי לאורך זמן, הוא בהכרח עסק שמהלכיו העסקיים מחושבים מראש ולבעליו יש שליטה מלאה בכל הנתונים העסקיים בכל רגע נתון. כאשר יש תוכנית פעולה סדורה, הרבה יותר קל לנווט בעולם מלא חוסר וודאות כמו זה שאנחנו חיים בו היום. כשיש לך יכולת התבוננות ובקרה של תכנון מול ביצוע, ההתאמות הנדרשות ייעשו בקלות רבה יותר ויחכו לך פחות הפתעות לא נעימות מעבר לפינה.

מוכנים לשדרג את העסק עם קופות ממוחשבות חכמות?

אנחנו מזמינים אתכם להכיר את AP מבית אקיופוז ולהצטרף למאות עסקים שמנהלים מערך מכירות מתקדם, חכם וטכנולוגי – ורואים תוצאות בשטח.

צור קשר

x

  צור קשר